Novinky

Novinky

dsc_5112.jpg

O pohár starosty města Slavičín

​V pátek 26. 5. 2023 se uskutečnil první ročník fotbalového turnaje: O pohár starosty města Slavičín. K přátelskému utkání nastoupili žáci 5. - 7. tříd z okolních škol Slavičína a Valašských Klobouk.

ATLETIKA 1. STUPNĚ ZŠ (VSL)

V úterý, 23.5.2023 se žáci 1. stupně zúčastnili závodů v atletice v rámci Valašské sportovní ligy. S žáky dalších 7 škol blízkého okolí poměřili síly ve sprintu, hodu míčkem, skoku dalekém a štafetě 4x100 m.

img_6083.jpg

Sportovci si poměřili síly na atletických závodech VSL

Pohyb je důležitou součástí každého z nás. Pevné zdraví a dobrá kondice pak nejsou jediným benefitem pravidelného sportování. Pojí se s ním třeba vytváření nerozlučných dětských přátelství, zodpovědnost, porozumění, týmová práce i osvojení přirozených pohybových vlastností např. běhy, skoky, chůze, vrhy a hody.

1684987444738.jpg

Den předškoláčků

Ve středu 24.května navštívilo naši školu 38 předškoláčků. Děti se seznámily s prostředím školy, vyzkoušely si tři vyučovací hodiny spolu s prváčky a druháčky a zjistily, že se vlastně není čeho bát. Jsme rádi, že jsme jim mohli jejich vstup do školy zpříjemnit. Teď už zbývá si jen koupit aktovku a hurá do školy.

whatsapp-image-2023-05-23-at-115809-2.jpeg

Třeťáci v Městské divadle ve Zlíně

V úterý 23. 5. 2023 žáci třetích tříd navštívili Městské divadlo Zlín. Na děti se těšila Pipi Dlouhá punčocha, která je bavila po celou dobu představení. Společně s Pipi děti dováděly, hrály si na cirkus a námořníky, chytily zloděje a hlavně si uvědomily, jak důležité je kamarádství. Děti si představení užily.

image0.jpeg

Prvňáčci poprvé na koncertě ve Zlíně

V úterý 23. května se děti z prvních tříd zúčastnily koncertu ve zlínském kongresovém centru s názvem Barokní perličky. Již z názvu vyplývá, že se mohly zaposlouchat do hudby barokních mistrů a dozvědět se něco o době, nám tak vzdálené.

1.jpeg

Ekofarma Javorník

V pátek 19. 5. jsme se s našimi třeťáky vydali na exkurzi do nedaleké Štítné nad Vláří na Ekofarmu Javorník.

img-20230517-wa0016.jpg

Skvělý týden v Hastings

Na začátku května vyjeli naši osmáci a deváťáci na jazykový pobyt do Velké Británie. V průběhu týdne, který byl naplněn novými zkušenostmi a nečekanými zážitky, měli možnost poznat nová místa, lidi a kulturu.