Organizace výuky od 12. 4. 2021

Vážení rodiče, z důvodů zavedení tzv. rotační výuky a možného nástupu pouze poloviny žáků I. stupně bude organizace následovná: Od pondělí 12. 4. 2021 nastoupí na prezenční výuku do školy žáci 1. tříd, 2. tříd a 5. tříd. Žáci 3. a 4. ročníku se budou dále vzdělávat distančně. Od pondělí 19. 4. 2021 se budou ve škole vyučovat žáci 3.tříd a 4. tříd a žáci 1.,2., a 5. ročníku se tento týden budou vzdělávat distančně.

lukas-fiala-7c.jpg

PRÁZDNINOVÉ TVOŘENÍ SKŘÍTKA DISTAŇÁČKA

Na jarní prázdniny jsme žákům nabídli prostorové výtvarné tvoření, úkolem bylo z libovolných materiálů vyrobit skřítka Distaňáčka, své dílo vyfotit a zaslat fotografii. S chutí se zapojili žáci všech ročníků druhého stupně a páťáci, přišlo nám 34 skřítků Distaňáčků.

Zápis dětí do první třídy a přípravné třídy při ZŠ Slavičín - Vlára

V souvislosti s epidemiologickými opatřeními, která tento školní rok doprovázejí, vyhlásilo MŠMT organizaci zápisu do první třídy bez osobní přítomnost dětí ve škole. Ředitel ZŠ Slavičín – Vlára stanoví dobu zápisu do první třídy a přípravné třídy na dny od 1. dubna do 23. dubna 2021.

2021-02-11.png

Online konference ELTOC 2021

Ve dnech 25. 2. až 27. 2. jsme se zúčastnili globálního webináře ELTOC 2021, který každoročně pořádá Oxford University Press.

img_20201118_085139.jpg

Školní stravování

Školní jídelna oznamuje, že i nadále bude poskytovat školní stravování pro žáky na distanční výuce jako doposud. Oběd je možné vyzvednout u okýnka a přeložit na vyhrazeném místě do vlastního jídlonosiče. Kontakt: 733133458, paní Hrabinová, vedoucí stravování

diplom.png

Literární a výtvarný úspěch

I v průběhu distanční výuky jde vždy dělat něco navíc a rozvíjet svůj talent. Zkrátka, když se chce, podaří se spousta věcí, někdy dokonce s velkým úspěchem.

distancni-vyuka.png

Distanční výuka očima rodičů

V závěru loňského roku jsme požádali rodiče v rámci dotazníkového šetření společnosti Kalibro o odpovědi na 12 otázek týkajících se distanční výuky. Chci poděkovat za velkou účast, neboť dotazník vyplnilo 257 rodičů.

unnamed.jpg

Organizace výuky od 4. 1. 2021

Na základě ustanovení vlády ČR ze dne 23. 12. 2020 se bude organizace výuky v základních školách od 4. ledna 2021 řídit dle 5. stupně PES následovně: Od 4. ledna 2021 je zakázána osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole mimo žáky 1. a 2. ročníku.

ocj-foto-ideal.png

Školní kolo Olympiády z českého jazyka

I tento školní rok si žáci 9. ročníku vyzkoušeli, jak dobře ovládají český jazyk, a to při úkolech zadaných v olympiádě z českého jazyka. Letos probíhala olympiáda distančně, ale i s tím si žáci poradili na výbornou. Se ...