Kniha pro prvňáčka

V úterý 15. 6. šly děti z prvních tříd navštívit Městskou knihovnu ve Slavičíně. Velmi se na návštěvu těšily, protože všichni už ví, že s knížkami může být skvělá zábava. A nejen s nimi.

img_20210617_162211.jpg

Den předškoláčků

Na naší škole jsou pravidelně v každém školním roce připraveny tři předškoličky pro budoucí prvňáky. Vzhledem k situaci tohoto školního roku nebylo možné realizovat tuto aktivitu v plné míře. Díky tomu, že jsme se mohli v květnu vrátit do školních lavic, rozhodli jsme se uskutečnit alespoň jedno setkání, aby si děti vyzkoušely školní lavice a práci v hodině.

Dětský den trochu jinak

Sdružení rodičů každoročně pamatuje na svátek dětí podporou aktivit školy a drobnými odměnami. Díky finanční podpoře z grantu Města Slavičín obdržel letos každý žák oblíbenou sladkou pozornost doplněnou o ovocný nápoj z programu Ovoce do škol. Věříme, že příští rok proběhne Den dětí i s programem.

193426115_858895081368451_6998594723314345316_n.jpg

Hello London!

Dne 31. 5. probíhala v 8.A projektová hodina s názvem London. Třída byla rozdělena na dvě konverzační skupinky a projekt byl příjemně strávenou dvouhodinovkou. Žáci si vychutnali čerstvě uvařený čaj Earl Grey a English Breakfast s kapkou mléka.

sima.jpg

Jak šel čas s našimi prvňáčky

Každý z nás si určitě vybavuje pocit, kdy měl poprvé nastoupit do školy. Radost z nové aktovky a očekávání nových kamarádů, občas vystřídal strach a obava z toho, jestli to zvládneme.