Název souboru Typ souboru
doc Recyklohrani.doc doc
docx Sběr baterií a papíru docx
logo-ekoskola.jpg

Podzimní sběr papíru

Každoročně vyhlašujeme celoškolní podzimní sběr papíru. Opět spolupracujeme s firmou Metalšrot Slavičín, která školám nabízí zdarma přistavení kontejnerů dle potřeby a zajímavé výkupní ceny za zpětný odběr vytříděného papíru. Během třech říjnových týdnů se vysbíralo přes 6000 kg papíru.

dsc_0275.jpg

Hostětínská ekogame aneb tvoříme vesnici budoucnosti

Naše škola byla oslovena lektory Centra Veronica Hostětín a bylo nám nabídnuto zdarma pilotní ověření jejich nového výukového programu. Tuto nabídku jsme rádi využili a v pondělí 5. listopadu jsme za krásného podzimního počasí odjeli do ekologické vesnice Hostětín s očekáváním zajímavě stráveného dopoledne.

p1260121.jpg

Den stromů v 5. ročníku

"Strom může být tvým přítelem, nemluví na tebe, ale víš, že tě má rád, protože ti dává jablka, hrušky, třešně nebo větve na houpání.... John W. Anglnd /

img_20181019_112232.jpg

Den stromů – Projektový den na 1. stupni

Dne 20. října si připomíná celý svět Den stromů. Myšlenka slavit Den stromů vznikla v roce 1872 v americkém státě Nebrasce. V tento jediný den se podařilo vysadit více než milion stromů.

img_20181012_081017.jpg

Vitamínový den

Naše škola spolupracuje s firmou MK Fruit s. r. o. v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol.“ V pátek 12. 10. k nám přijela s heslem: „Zeleninou a ovocem, bráníme se nemocem.“

72 hodin

Co je 72 hodin? Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po sedmé.

img_20180918_083151.jpg

„Piju mošty, což ty?“

V úterý 18. září se žáci třetích ročníků zúčastnili exkurze v Ekocentru Veronica v Hostětíně.

foto1.jpg

Exkurze Ekofarma Javorník Štítná nad Vláří

Příjemné dopoledne strávili v posledním týdnu školního roku naší žáci na ekofarmě Javorník. Exkurze proběhla v rámci aktivit Ekoškoly a projektu „Mléko do škol“ dne 25. června. Zúčastnilo se jí 43 žáků z 6. a 7. ročníku.