Včelí ekohraní v ŠIC

Každoročně se v rámci ekotýdne setkáváme s žáky 5. ročníku ve Školním informačním centru a zaměřujeme dopoledne na nějaké přírodní téma.

Letos nás inspirovalo jarní počasí a téma opylovaček včel. Nejdříve si žáci zhotovili svoji originální včelku. Při tvoření jsme využii jako zákad tělíčka odpadní materiál- použité CD. Poté jsme se zabývali významem tohoto užitečného hmyzu. Žáci se dozvěděli mnoho nových informací o včelí královně, o dělnicích a trubcích, o jejich nepostradatelných činnostech v úle. Vypracovali si zajímavý pracovní list, vyluštili si křížovku a na závěr vyzdobili nástěnky - pomyslné květinové louky - svými papírovými včelami. Jak se jim dařilo, můžete zhlédnout na fotografiích.

Mgr. Hana Majeriková, Bc. Alena Kantnerová