AKARUKA TO JE SÍLA, AKARUKA TO JSME MY!

03.03.2024

Budova prvního stupně jednou za rok v noci ožije a děti ze školní družiny se zde nechodí učit, ale prožijí tu chvíle, na které snad hned jen tak nezapomenou. V pátek 1. března se navečer stala útočištěm indiánského kmene Akaruka.

Děti vstoupily do prostoru školy za zvuku indiánské hudby a vřelého přijetí. Díky kostýmům a líčení se
z nich stali členové indiánského kmene Akaruka. V tvořivé dílně měl každý možnost si vyrobit pestrou čelenku a indiánský zápich. Potom snědli večeři, kterou si každý donesl ze svých domovů, zazpívali píseň a popřáli Barunce k desátým narozeninám.

Venku se mezitím setmělo a děti se mohly připravit na vrchol večera, a to stezku odvahy, která prověřila statečnost a odvahu. Po dvojicích se děti vydávaly do tmou ponořené školy. Vybaveny jen baterkami plnily úkoly, které byly rozmístěné po celé škole. Čekala je tady např. střelba lukem, chůze po kamenech a postavení ohniště, skládání totemu, ulička strachu a jiné. Na konci této stezky byla připravena truhlička s překvapením v podobě náramku přátelství.

Závěrečná diskotéka byla tečkou za skvělým večerem. Potom již vyčistit zoubky, nachystat spacáky
a povídat si s kamarády tak dlouho, jak to jen paní vychovatelky dovolily.

Ráno po společné snídani byl každý malý indián po zásluze odměněn sladkostí a upomínkovým listem za statečnost.

Velké díky patří za pomoc při akci Majdě, Klárce, Petře, Jirkovi, Marti, kolegyním vychovatelkám a hlavně dětem za jejich nadšení a krásnou indiánskou energii, která nás provázela po celý čas.                                                                                                                                                             Mgr. Marcela Šmotková