Bezpečně do školy

03.10.2024

Každý den cesta do školy a ze školy, vycházky a výlety, kroužky a zájmové činnosti …..pořád jsme v pohybu. Den co den se pohybujeme mimo svůj domov. Orientace v prostoru a bezpečné chování je pro nás základ. A proto jsme s druháčky tomuto tématu věnovali velkou část září – zkoumali jsme naše okolí, značili si trasu do školy, poznávali dopravní značky a prostředky, seznamovali jsme se se správným chováním chodců, ale i řidičů.

A protože jsme ti nejmladší z účastníků dopravy, vyjeli jsme si na dopravní hřiště na Malém Poli na koloběžkách. Hřiště je sice malé, ale je tam vše, co potřebujeme – dopravní značky, křižovatky, přechody pro chodce. Vyzkoušeli jsme si roli chodce i řidiče. Dobře víme, že na opravdovou silnici nás musí doprovázet ještě dospělí, ale určitě už máme aspoň základní přehled o tom, jak se v každé roli zachovat.

Mgr. Hana Strnadová