BÝT FIT

05.10.2024

Pod označením "fit" si možná představíme perfektně tvarovaného a vysekaného sportovce, který tráví většinu svých dnů ve fitcentru. To je ale trochu zkreslená představa - "fit" totiž může být každý, kdo se řídí pravidly zdravého životního stylu a cítí se ve svém těle dobře. "Stravu nepřecvičíš!" Toto pravidlo platí nejen při snaze udržení fyzické kondice, ale stejně tak i při nabírání svalové hmoty nebo zlepšování výkonů. Přesně o tom byla přednáška pro 5. ročníky od kvalifikované lektorky Mgr. Adriany Javůrkové, která proběhla 4. 10. 2024 v rámci tělesné výchovy. Vedla k motivaci dětí ke zdravému životnímu stylu, pohybové aktivitě, zdravému sebevědomí, zlepšování paměti, koncentrace a kreativity. Důležitou součástí bylo žákům vhodnou formou vysvětlit rozvoj zodpovědnosti za zdraví (denní režim, spánek, stravování), ale také vliv sportování na emoce žáků a v neposlední řadě podpora týmového chování a třídního klimatu.

Nevadí, pokud máš trošku větší bříško nebo jsi příliš hubený. Jsi malý nebo naopak vysoký. Nevadí, pokud máš nějaké omezení. Podstatné je mít radost, nadšení ze sportování a cítit se šťastný.

Mgr. Alena Kantnerová