Den stromů na 1. stupni

20.10.2024

Na naší škole se již tradičně koná EVVO projektový den - Den stromů. Datum 20. října letos připadl na neděli, proto jsme se rozhodli uspořádat "oslavu" o něco dříve - v pátek 18. října.

Ráno jsme se všechny třídy sešly před školou a společně zazpívaly písničku "Stromy" od Z. Svěráka a
J. Uhlíře. Poté už měly paní učitelky připravený program pro jednotlivé třídy.

Děti plnily stezky s úkoly, vyráběly z přírodnin mandaly a domečky, poznávaly stromy a jejich plody, zkoušely výtvarnou techniku zvanou frotáž, ale především trávily čas v přírodě.

Během dopoledne navštívily třídy také les Hájenky, Lesopark, či památný "čtyřbuk".

Slunečné a teplé počasí spolu s nádhernou podzimní přírodou dotvořily všem příjemnou atmosféru.
Inu, byla to krásná oslava Dne stromů!                                                                       Mgr. Radka Častulíková