Memoriál Karla Vystrčila 2024

12.10.2024

Karel Vystrčil byl významným občanem města Slavičína. Působil zde jako učitel a později jako ředitel na tehdejší měšťanské škole. Byl také náčelníkem místního Sokola a velkým vlastencem. Nebyla mu lhostejná okupace našich zemí nacistickými vojsky, a to se mu stalo osudným.

Na jeho počest proběhl 11. října druhý ročník atletického víceboje žáků II. stupně základních škol. I přes nepříznivou předpověď se počasí nakonec umoudřilo a závody se uskutečnily podle stanoveného plánu. V úvodu všechny přivítal ředitel školy a místostarostka města Slavičín paní Monika Hubíková. Každou školu reprezentovalo 8 žáků (4 chlapci a 4 dívky), jejichž výkony byly přepočítávány na body podle standardních atletických tabulek. Celkové vítězství získal tým s nejvyšším součtem bodů všech členů, přičemž každý soutěžil ve dvou disciplínách. Naši žáci letos předvedli vynikající výkony, které jim vynesly zlaté medaile. Výjimečně se dařilo Adamovi Huťovi, který zvítězil jak ve vrhu koulí, tak v hodu granátem. Evelina Liashuk byla nejrychlejší v běhu na 60 m a Petr Bláha dominoval ve skoku do dálky. Pochvalu si však zaslouží celý tým, protože všichni přispěli cennými body ke konečnému vítězství.

Naši atleti: Ema Greschnerová (9. C), Lea Kantnerová (8. A), Nikola Hubáčková (8. A), Evelina Liashuk (7. B), Jan Valenta (9. B), Adam Huťa (9. B), Adam Prekop (9. C), Petr Bláha (9. D).

Soutěžní disciplíny: běh 60 m, vrh koulí, skok do dálky, skok do výšky, běh 200 m, hod granátem, běh 1000/800 m, šplh na tyči, štafeta 4x100 m.