Minikopaná Luhačovice

18.10.2024

Úspěch našich žáků v minikopané: Stříbrná medaile z Luhačovic

V rámci VSL jsme letos absolvovali již třetí soutěž, tentokrát v minikopané pro žáky 8. a 9. tříd v Luhačovicích na umělé trávě. Naše skvělá souhra nás provázela po celý turnaj a přinesla i potřebné výsledky. I přes náročnou skupinu, ve které jsme narazili na silný Újezd a Valašské Klobouky, jsme uspěli a ve skupině obsadili první místo. Je však třeba uznat kvalitu soupeřů, skupina byla nesmírně vyrovnaná a o konečném umístění rozhodovalo skóre a až penaltový rozstřel s Valašskými Klobouky.

Do semifinále jsme šli jako favoriti a s týmem z Nedašova jsme si hravě poradili výsledkem 3:0. Ve finále jsme očekávaně opět potkali Valašské Klobouky. Naši kluci, i přes bojovnou a technickou hru, bohužel nedokázali ani jednou z mnoha šancí trefit potřebný gól. Naopak Klobouky, které celé finále hrály druhé housle, proměnily jeden ze dvou brejků a se štěstím turnaj vyhrály.

I přes smolně prohrané finále zaslouží pochvalu celý tým, především Matyáš Dorúšek, který nejen výborně bránil, ale svými ofenzivními náběhy podporoval útok z levé strany a střílel důležité góly.

Naši reprezentanti

Martinec Rudolf 9. C (kapitán)

Homola Tomáš 9. D

Šůstek Jakub 9. D