Mladý ekonom

MLADÝ EKONOM

V pátek 24. listopadu 2023 se naši žáci 9. třídy zúčastnili soutěže Mladý ekonom, kterou pořádá Obchodní akademie T. Bati a VOŠE Zlín. Cílem celé soutěže je zvýšit povědomí mladých lidí o finančním hospodaření a finančních produktech a podpořit zájem žáků v oblasti finanční gramotnosti. Soutěž je pojata jako týmová a je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol. Týmy společně řešily finanční problematiku běžného života ve dvou částech soutěže. První část tvořil vědomostní test z oblasti financí, bankovnictví, investic ale i všeobecného přehledu. Část druhá se skládala ze čtyř praktických úkolů zaměřených na ekonomiku. Náš tým ve složení Barbora Meislová (9.A), Adam Pika (9.A) a Filip Tomeček (9.A) vybojoval krásné 4.místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Vendula Urbaníková