Navštívili jsme Filmový festival ve Zlíně

06.06.2023

V pondělí 5. 6. 2023 se členové dramatického kroužku při ŠK zúčastnili velké kulturní akce a to 63. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Nejdříve zhlédli Belgicko-nizozemský dobrodružný film Mořská záře. Dalším a velmi zajímavým bodem tohoto dne byl více jak hodinový workshop ZOETROPIA. V tomto interaktivním workshopu se děti hravou formou seznámily s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu. Pomocí technologie "Green Screen a Multi Camera", si vytvořily krátké filmové scény, jejíž hrdiny se sami staly. Poté měly možnost osobně se setkat s moderátorem kanálu Industry, který s našimi dětmi natáčel rozhovory, kdy jim kladl otázky ohledně daného workshopu. Později ve studiu Déčko jsme si nechali udělat společnou fotografii, která nebyla ten den poslední. Měli jsme možnost se vyfotit a získat autogram od herce Jana Čenského a moderátora Martina Hrdinky.

Domů jsme odjížděli nadšení, plní nových zážitků. Už teď se těšíme na další ročník.

Mgr. Lenka Tomečková a Bc. Martina Ptáčková