Policista je kamarád

09.04.2024

V úterý 9. dubna navštívil žáky druhých ročníků policista z Krajského ředitelství Zlín. Velmi poutavým způsobem je seznámil s jednotlivými složkami policie, kde se s nimi mohou setkat a také jak je rozeznat. Povídání bylo ozvláštněno ukázkou výzbroje a výstroje, kterou policisté využívají ke své každodenní práci. Všechny také velmi zaujalo povídání o využití psů a koní ve služebním poměru. Závěr besedy byl věnován zásadám bezpečného chování v silničním provozu, využívání ochranných prostředků při jízdě na kole, na kolečkových bruslích, či na koloběžce. Za odměnu si děti odnesly razítko PČR a nechyběla také společná fotografie, protože policista je kamarád.

Mgr. M. Zálešáková