VSL - Přespolní běh

05.10.2024

Dne 3. 10. 2024 proběhl v rámci VSL (Valašské sportovní ligy) závod v přespolním běhu ve Vlachovicích. Závod byl určen pro žáky II. stupně a to ve čtyřech kategoriích. V každé kategorii závodili za školu vždy dva žáci – celkově tedy 16 žáků z celkem 8 škol. Naši školu reprezentovali tito žáci:

Mladší dívky: Klára Janštová (7. A) a Eliška Kozubíková (7. A)

Mladší chlapci: Ondřej Hrabina (6. A) a Martin Mudrák (7. B) – 3. místo

Starší dívky: Kristýna Strnková (9. A) a Lea Kantnerová (8. A) - 2. místo

Starší chlapci: Jan Valenta ( 9. B) a Tomáš Pilka (8. A)

Nejvyrovnanější výkony podaly starší žačky, které bojovaly o každou pozici až do konce. Jejich výsledky byly tak těsné, že 2. – 5. místo dělilo pouze pár metrů. Za zmínku stojí především výkony Ley Kantnerové, která v napínavém souboji skončila na 2. místě a Martina Mudráka, který předvedl skvělý výkon a obsadil 3. místo. V celkovém pořadí škol jsme dosáhli stejného bodového ohodnocení jako ZŠ Nedašov, avšak rozhodovaly ještě přední pozice v umístění jednotlivých žáků v rámci školy, tudíž jsme se posunuli na pěkné, ale nepopulární 4. místo.

Poděkování za reprezentaci školy a pěkné výkony patří všem jmenovaným žákům.

Mgr. Marková Monika