Scénické čtení

08.10.2024

Naši žáci z 3. - 5. tříd už ví, co znamená scénické čtení. Předvedli a vysvětli jim to profesionální herci umělecké agentury Pierrot - David Vacke a Irena Vacková. Do naší školy zavítali v úterý 1. října.

Děti poznaly příběh z knihy Čarodějnice od Roalda Dahla (autora knihy Karlík a továrna na čokoládu). Vyprávěl dramatický a trochu strašidelný příběh chlapce a jeho babičky. Příběh byl herci zahrán do toho nejnapínavějšího okamžiku… a najednou byl konec představení. Děti pak byly vybídnuty k dočtení si celé knihy. A to je mimo jiné účel scénického čtení - přilákat ke knihám a k aktivní četbě.

Ke scénickému čtení a knize Čarodějnice se všichni žáci vrátili v dalších dnech ve výuce českého jazyka. Společně plnili úkoly z pracovních listů, které jim agentura Pierrot poskytla.

Mgr. Jana Pinďáková