VSL - McDonald´s Cup

03.05.2024

Dne 2. 5. 2024 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje "McDonald's Cup" pro 1. - 3. ročník. Jednalo se o okrskové kolo, které bylo v rámci VSL (Valašská sportovní liga). Turnaje se zúčastnilo 8 okolních škol, které se běžně na VSL potkávají. Finalisté měli možnost postoupit do OKRESNÍHO KOLA. Turnaj pořádala ZŠ Štítná nad Vláří na umělce. Hrálo se na šířku hřiště (45x20m) ve formátu 5+1 s délkou jednoho zápasu 1x15 minut.

Standardně se hrálo na 2 skupiny, ze kterých první dva týmy postoupily křížově do semifinále. Na vítěze semifinále pak čekal poslední finálový zápas. V prvním zápase skupiny se Štítnou nad Vláří jsme téměř celý čas hráli před brankou Štítné, bohužel skvělý štítenský brankář odmítal dostat góly a zápas jsme dotáhli pouze na remíz 1:1. Tím naše trápení skončilo, jelikož od dalšího zápasu se Adam Chmela rozstřílel a sázel jednu branku za druhou. Díky jeho gólům a kvalitnímu výkonu celého mužstva jsme další zápasy už vyhráli. Ve finále kluci dokázali, že prohrát může pouze ten, kdo se vzdá. I za nepříznivého stavu, ve kterém jsme s Valašskými Klobouky prohrávali 0:2, jsme se nevzdali a zápas otočili do konečného výsledku 3:2.

Kluci si za předvedený výkon vysloužili nejen pochvalu, ale i postup do OKRESNÍHO KOLA.

Mgr. Daniel Kořenek

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Adam Chmela 3.A - kapitán

Štěpán Čermák 3.A - brankář