Filmový festival ve Zlíně

05.06.2024

V pátek 31. 5. 2024 se členové dramatického kroužku zúčastnili velké kulturní akce, a to 64. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Nejdříve shlédli norský dobrodružný film Stine a její cesta domů. Dalším a velmi zajímavým bodem tohoto dne byl na zlínském zámku Workshop ruchování se Studiem Beep. Děti se v daný okamžik proměnily ve zvukaře. Vyzkoušely si, jak vzniká ve filmu např. zvuk koňských kopyt, lámání kostí aj. Do animované pohádky touto metodou sami vytvořili různé zvuky. Měly možnost se vyfotit s maskoty festivalu, povykládat si a získat autogram od herečky Evy Leimbergerové a zpěváka Adama Mišíka.

Domů jsme odjížděli nadšení, plní nových zážitků. Už teď se těšíme na další ročník.

Mgr. Lenka Tomečková a Bc. Martina Ptáčková